kavesh
08 بهمن 1401 - 19:15

جبهه فرهنگ و هنر انقلابی را تقویت خواهیم کرد

اردبیل- مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: جبهه فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی را با نگاه تمرکززدایی با قوت و قدرت دنبال خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر رجبی عصر شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران کل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار بیضای اردبیلی اظهار کرد: از اعتماد و حسن ظن وزارت ارشاد و مسئولان استانی قدردانی می‌کنیم که با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی و هنری استان اردبیل، به بنده اعتماد کرده و این مسئولیت خطیر و سنگین را به ما سپردند.

وی تصریح کرد: باید این مسیر و راه را با فعالیت و تلاشی مضاعف و سرعت بیشتری ادامه دهیم تا متناسب با شأن استان اردبیل، توسعه فرهنگی و هنری را رقم بزنیم.

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل ضرورت هم‌افزایی و همگرایی بیشتر در حوزه فرهنگ را یادآور شد و گفت: برخلاف سایر دستگاه‌ها، دستگاه فرهنگی مجموعه گسترده‌ای است که از حوزه فرهنگ، هنر، رسانه و سایر بخش‌ها گرفته تا توجه به فرهنگ عمومی باید با هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی مشخص در مسیر تعالی حرکت کنند.

رجبی با قدردانی از مدیران سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی از جامه‌ای گرفته تا بحرالعلومی افزود: در انجام این مسئولیت در کنار تلاش و توان مضاعف و تقویت جبهه فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی، سعی خواهیم کرد تا بیشترین بها به فعالیت‌های مؤثر و تأثیرگذار همراه با ارزش‌های دینی و اعتقادی داده شده و شاهد حرکت‌های تحولی باشیم.

وی رویکرد وزارت ارشاد را در دولت سیزدهم توزیع عادلانه امکانات فرهنگی در همه استان‌ها اعلام کرد و ادامه داد: ما نیز به تبع سیاست وزارتخانه تمام امکانات فرهنگی و هنری را در مرکز استان متمرکز نخواهیم کرد بلکه نگاهی عادلانه به همه شهرستان‌ها به ویژه مناطق مرزی خواهیم کرد تا با برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری تقویت این جبهه ارزشی را شاهد باشیم.

رجبی مسئولیت حضور در فرهنگ و ارشاد را خطیر و ارزشمند توصیف کرد و گفت: در این برهه سخت و دشوار عرصه فرهنگی که عرصه پرچالش، پرخطر و پرتأثیرگذار است، باید مورد حمایت و پشتیبانی عمومی قرار گرفته تا در این جنگ نرم دشمن که عرصه فرهنگی را نشانه گرفته، ما بتوانیم موفق عمل کنیم.

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل ظرفیت‌های فرهنگی استان را از حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گرفته تا استاندار حامی فرهنگ و هنری یک ظرفیت بی‌نظیر توصیف کرد و افزود: با درایت دولت مردمی و فرصتی که در مسیر توسعه استان رقم خورده، سعی ما بر این خواهد بود تا با کار تیمی فعالیت‌ها را در این بخش به نتیجه رسانده و اتفاقات خوبی را در سال‌های پیشرو در این بخش رقم بزنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1003309